Të jesh elegante do të thotë të jesh e lumtur! -19 kg në një muaj!

Когато слаб означава щастлив! -19 кг за 1 месецVersion en EspañolA versão em PortuguêsDeutsch VersionÖsterreichische VersionVersione ItalianaVersion FrançaiseNederlandse VersieBelgische Versieέκδοση ΚύπροςΕλληνική έκδοσηSvensk VersionDansk UdgaveSuomalainen versioРусская версияPolska WersjaMagyar VerzióVersiunea RomânăČeská VerzeSlovenská VerziaSlovenska različicaLietuvių KalbaEesti versioonLatviešu ValodāPhiên bản tiếng ViệtVerzija СрбијеVerzija Hrvatska
Të jesh elegante do të thotë të jesh e lumtur! -19 kg në një muaj!
Të jesh elegante do të thotë të jesh e lumtur! -19 kg në një muaj!

Gjithkush ndjek një rrugë individuale për të pasur një trup të përsosur dhe secili ka motivimin e tij. Unë dua t’ju tregoj historinë time. Ndoshta kjo do t’u lejojë të tjerëve të shohin veten në pasqyrë pa përjetuar dhimbjen që përjetova unë.

Disa vjet më parë, unë as nuk mendoja tu dobësoja . Nuk kisha probleme me peshën , prandaj nuk mendoja për këtë. Mendoja se 79 kg e mi nuk ishin një problem. Kisha pak celulit, por jo shumë, dhe kisha një të dashur.
Ishim lidhur prej 6 muajsh : dilnim për darkë, gjithmonë merrnim ëmbëlsira dhe ai gjithmonë më dhuronte çokollata. Dhe kështu u shëndosha + 10 kg. Unë nuk e kuptova menjëherë , sepse ndodhi gradualisht, por ai PO! Dilte shpesh natën dhe kur qëndronte në shtëpi, ai kalonte gjithë kohën para kompjuterit. Unë nuk e kuptoja se si ishte problemi dhe pse ai sillej kështu.

Ai iu përgjigjej të gjitha pyetjeve të mia, duke qëndruar i heshtur. Pastaj, kur më la , më dërgoi një mesazh:

Isha shumë e zemëruar me të, më kishte lënduar! Kaloja gjithë netët duke qarë. Të nesërmen në mëngjes, një mik më tha se mënyra më e mirë për të marrë veten ishte të filloja një marrëdhënie të re. Dhe kështu u takova me Maksin.

Në këshillën e tij , takova një djalë në internet. Me sa kisha lexuar edhe ai po kërkonte një marrëdhënie serioze dhe në fakt ai më propozoi të mos humbas kohë dhe të filloja të shihnim njëri-tjetrin. Ai dukej shumë i bukur dhe sportiv në fotografitë që kisha parë, prandaj nuk e kundërshtova.

Ci siamo messi d’accordo per vederci alla fermata dell’autobus vicino a casa mia, ed è stato l’appuntamento più veloce del mondo. Ramë dakord të takohemi në stacionin e autobusit pranë shtëpisë sime dhe ishte takimi më i shpejtë në botë. Kur arrita , ai ishte duke pritur për mua me një tufë trëndafilash të bukur. E njoha menjëherë sepse i kisha studiuar të gjitha fotot e tij në rrjetet sociale mirë. Ai gjithashtu më kishte njohur dhe po vinte tek unë duke qeshur. Por sa më afër vinte , aq më i pakënaqur dukej. Kur më arriti, në vend që të ndalonte, vazhdoi të ecë i vrenjtur. Unë u ndala , u kthye dhe nisi të largohej . Ndenja atje me një pikëpyetje të madhe në kokën time.

Dhe arsyen e gjeta në përgjigjen e mesazhit që ai më dërgoi më vonë:

Max
Max

Unë e urrej kur një vajzë e bukur ecën, gjinjtë e saj ngrihen në çdo hap (dhe kjo është shumë e këndshme për të parë), dhe pastaj e sheh se barku i saj është … i tmerrshëm!

Një bark i madh që lëkundet, sikur të përpiqet të dalë … Është e neveritshme.

Ndihem kaq i dekurajuar saqë nuk dua të kem të bëjë me ty, imagjino një marrëdhënie…

Në atë moment, u çmenda . Për çfarë dhjami po fliste? Ai më konsideronte obeze? Po, ndoshta kisha ca kile më shumë , vërtet dukesha si balenë?

As nuk mendoja më të kërkoja askënd tjetër në internet, sepse nuk doja tu poshtëroja edhe një herë. Kalova tërë fundjavën duke qarë dhe duke ngrënë biskota dhe akullore për të ngushëlluar veten . Nuk më interesonte aspak pamja ime. Më keq se kaq nuk kishte ku të shkonte..

Por , jeta vazhdon. Duhet të bëja diçka. Nëse shoqëria nuk më pranonte siç isha , duhet të ndryshoja . I njëjti mik më çoi në palestër. Gjithkush e di se me anë të fitnes humbasim peshë. E urrej vrapimin, por unë shkova gjithsesi. Vrapoja një orë në ditë për 3 ditë rresht. Këmbët më dhimbnin aq shumë saqë nuk ngrihesha dot. Dhe rezultati? Humba rreth 600 g në 3 ditë! Sidoqoftë, në fundjavë hëngra aq shumë saqë vura më shumë peshë se sa kisha humbur. Isha e lodhur dhe nuk kisha ndonjë motivim për tu stërvitur. Isha shumë e lodhur, prandaj fillova të kërkoj përgjigje në internet. Lexova të gjitha blogjet dhe forumet që gjeta.

Zbulova se produkti më efektiv për të humbur peshë ishte një zgjidhje e zhvilluar nga Shoqata Ndërkombëtare e Nutricionistëve. Është absolutisht e sigurt për shëndetin , ndihmon në largimin e toksinave dhe uljen e kolesterolit. Quhet Choco Lite dhe është një kapsulë everfeshente me përmbajtje të përbërësve natyralë. Nuk do kemi nevojë të shkojmë në palestër dhe të mbajmë dietë. Përdoret 1-3 herë në ditë në 1 gotë ujë . Yndyra fillon të shkrihet para syve tuaj! Ky produkt ka marrë tashmë shumë komente pozitive dhe mendoj se është koha për ti thënë lamtumirë celulitit, rrotullave të dhjamura dhe barkut të varur. Pas kësaj përpjekje të dështuar në palestër, Choco Lite ishte shpresa ime e fundit. E porosita atë në faqen zyrtare për të mos blerë një produkt të falsifikuar. Disa ditë pas fillimit të përdorimit , dhimbja në këmbët e mia ishte zhdukur dhe fillova të ndjehesha më mirë. Në mbrëmjen e ditës së dytë, u ngjita në peshore dhe nuk mund të besoja syve : kisha humbur 1.5 kg për dy ditë, pa dieta ose stërvitje (e cila kishte shkaktuar vetëm dhimbje dhe zhgënjim).

Në një javë, kisha humbur 9 kg: barku dhe kofshët ishin bërë shumë më të hollë. Vijova ta përdor produktin për një muaj dhe hoqa të gjitha dhjamin që kisha akumuluar dhe celulitin. Çuditërisht, gjiri është bërë pak më i vogël, por nga ana tjetër më i fortë. Edhe të pasmet e mija , gjithashtu ! Kam humbur 19 kg në një muaj pa dietë dhe pa bërë stërvitje të forta. Mu desh të blija rroba të reja, por ia vlejti!

Fillova të shkoj në plazh . Bleva shumë bikini dhe nuk humba kurrë shansin për tu ekspozuar. Dhe kështu, takova një person të veçantë me të cilin tani kam një marrëdhënie. Ai mendonte se isha duke bërë shaka kur i thashë se ishi-im më kishte lënë dhe se një tjetër djalë ishte tallur me mua sepse isha e shëndoshë. Më pëlqen kur më mban në krahë. Ai thotë se unë jam e lehtë si një pendë.Tani, unë e përdor Choco Lite herë pas here për të më mbajtur në formë , sidomos pas ngrënies.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*